Radīšanas process

Bluķa bungu ražošanas process

Koku atlase un griešana

Vesela bluķa bungas ir Mūsu īpašais produkts, tāpēc tam tiek veltīta īpaša uzmanība, no koka nogriešanas, līdz gatavam produktam. Vesela bluķa bungām materiālu mēs griežam paši savos mežos. Lai nogrieztu kvalitatīvu "Lietas koku", tas ir jāgriež īstajā laikā. Tās ir dažas dienas gadā, kad ir īstā mēness fāze un koks ir ieņēmis savu īsto stāvokli griešanai. Pēc sentēvu metodēm griežot, koks neplaisā, nelokās un laika gaitā ir izmantojams augstvērtīga produkta izveidē. Kad koks ir nogriezts, tas tiek sazāģēts attiecīgos izmēros, kas mums ir nepieciešami. Ar mūsdienu tehnoloģijām - augstspiediena ūdens strūklu mēs izgriežam bluķim centru, pēc tam iebalzamējam un novietojam to ilggadējai žūšanai.

Sentēvu metodes

Īstais laiks

Koka Žūšana, uzglabāšana

Šis ir tik pat svarīgs process, kā koka nogriešana īstajā laikā. Kad koks ir pareizi sagatavots, mēs to novietojam žūšanai speciāli izveidotos šķūņos, lai koks izžūtu vienmērīgi un materiāls nesabojātos no laika apstākļu ietekmes. Žūšanas tehnoloģija ir veca kā pasaule, pie tā mēs pieturamies un tas ļauj mums sagatavot patiesi kvalitatīvu materiālu mūsu bluķa bungām. Mums ir plašas koka noliktavas, kurās koku esam sākuši žāvēt jau pirms daudziem gadiem. Vidēji koka žūšanas laiks ir 5-8 gadi, kas atkarīgs no koka sugas.

Īpaša uzglabāšana

5-8 Gadi žūšana

plānošana, rasējums

Kā jebkurā gadījumā, Mums svarīgākais ir klienta vēlmes, kuras mēs detalizēti apspriežam, galvenokārt - skaņas ziņā, kā arī dizainā. Šis process ir vissvarīgākais, jo no tā ir atkarīgs viss tālākā korpusa izgatavošana. Tiek sagatavots rasējums un pilns detalizēts plānojums katram korpusam individuāli.

individuāla pieeja

klienta vēlmes

Virpošana

Vesela bluķa bungu fināla izveides process ir virpošana, tas ir ārkārtīgi svarīgs un smalks darbs, kur bez cilvēka klātbūtnes nevar iztikt, lai arī kādas būtu mūsdienu tehnoloģijas. Katra bluķa korpusa izveidē ir daudz detaļu, kurām mūsu meistari pievērš lielu uzmanību. Virpošana no vesela bluķa ir garš un detalizēts process, kas prasa vairākas dienas, līdz tas kļūst par unikālu instrumentu mūsu arsenālā.

tehnoloģijas

augstākā precizitāte

DIZAINS

Katra bluķa korpusu dizains ir unikāls, kāds tas ir nācis no dabas. Tāpēc, mēs to apstrādājam ar augstvērtīgām dabīgām eļļām, kas to pasargā no jebkādas apkārtējās vides ietekmes, nezaudējot unikālo koka rakstu. Tas mūsuprāt ir labākais un gudrākais dizaina veids šiem veselā bluķa korpusiem. Protams, ja Tava vēlme to ir nolakot vai izveidot kādu unikālu dizainu, mūsu dizaineri par to parūpēsies.

augstvērtīgas eļļas

unikāls dizains

Kāpēc bluķa bungas?

Visas bungas pirmsākumos tika izgatavotas no vesela bluķa pirms 1930 gadā tika ieviests finiera korpusu tehnoloģija, kas ātri vien tika ieviests kā standarts starp visiem bungu izgatavotājiem, jo tas bija daudz vienkāršāks un ātrāk veids, kā izgatavot bungas. Ja vesela bluķa bungu izgatavošana prasīja daudzus gadus, tad finiera korpusa izgatavošana aizņēma vien pārdesmit minūtes. Vesela bluķa metode atguva savu popularitāti atkal 80.gados. Vispār ir ļoti rets instruments mūzikas industrijā, tas ir visu bundzinieku sapnis jeb - bundzinieku "Svētais Grāls". Šeit viss ir ļoti vienkārši, jo mazāk traucēkļu skaņai jo brīvāk skaņa spēj pārvietoties pa šķiedru, kas savukārt dod instrumentam siltu un dabisku skaņu.

Vesela bluķa korpuss ir veidots no vesela bluķa, šajā izgatavošanas procesā nav nepieciešama līme vispār. Līme nerezonē, tā slāpē rezonansi. Līdz ar to vesela bluķa korpuss rezonē maksimāli brīvi.

Lasīt tālāk

Šiem korpusiem ir unikāls tonis un skaņa. Otru tādu neizgatavot, pat ja to gatavos no tāda paša koka. Katram bluķim atšķiras tā augšanas laikā iegūtā šķiedra, kas rada neatkārtojamu toņa raksturu. Šādam korpusam ir ļoti plaša skaņošanas diapazons. Korpuss dod skaidru toni gan zemā skaņojumā, gan augstā skaņojumā. Ņemot vērā to, ka šis korpuss ir veidots no tīras koksnes, bez līmes un spriedzes, korpusam ir dziļa, izteikta rezonanse, skaidra artikulācija un augsta jutība.

Lasīt tālāk

Pa vertikālu šķiedru skaņa pārvietojas visātrāk, tāpēc augšējā plēve apakšējo plēvi ierezonē daudz ātrāk nekā tas ir ar horizontālu šķiedru, piemēram finiera vai ar tvaiku liektajos bungu korpusos. Vertikālā šķiedra dod ļoti tiešu, asu skaņu un nepārspējamas tonālās īpašības.

Lasīt tālāk

Vesela bluķa korpuss tiek izvirpots un ir absolūti bez iekšējās spriedzes, jo tas netiek ne liekts, ne presēts, tas ir tāds, kāds ir audzis dabā.

Lasīt tālāk

SIA Melany drums ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģija ”. Atbalsts jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, esošo produktu un pakalpojumu attīstīšanai, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai līdzfinansēto projektu nr. 17-04-AL25-A019.2101- 000004 ir iegādājusies galdniecības, kokapstrādes ražošanas iekārtas.

Vairāk informācijas par Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai pieejams šeit

Sazinies ar mums